Internetová poradna » Rodina, Výživné (alimenty)

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150090
Sekce dotazů: Rodina, Výživné (alimenty)
Předmět dotazu (nadpis): Alimenty na manželku
Text dotazu: Dobrý večer, moc prosím, zda by jste mi neporadil, Máme problém s tím, že manžel platí 13 let ex výživné na syna a taky mimo to i 500 měsíčně na ni. Jejich syn už dosáhl 18 let, platí tedy výživné na dítě jemu a chtěl přestat platit na ex, le ta nám vyhrožuje soudama, že jí na exmanželku musí platit už napořád.. Je to možné?
Vloženo: 20. února 2015, 00:15 hod.
Odpověď na dotaz: rozsah vyživovací povinnosti na exmanželku není neměnný. V případě, že má manžel tuto povinnost stanovenou soudním rozsudkem podle tehdejšího ustanovení § 92 zákona o rodině, stálo by za zvážení, zda nedošlo ke změně poměrů, které tehdy výživné na exmanželku odůvodňovaly. Pokud se jednalo o tzv. sankční výživné podle tehdejšího ustanovení § 93 zákona o rodině, tak to lze přiznat nejdéle na dobu tří let od rozvodu. Pokud se však exmanželka znova vdala, tak ji nárok na výživné od Vašeho manžela zanikl (to přechází na jejího nového manžela).
Odpovězeno: 24. února 2015, 21:13 hod.

|