Internetová poradna » Exekuce

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20160505
Sekce dotazů: Exekuce
Předmět dotazu (nadpis): Podal jsem vylučovací žalobu, exekutor ale moje věci prodal
Text dotazu: Exekutor mi v ramci exekuce na tchyni zabavil i me veci,ackoli jsem dostatecne dolozil ze jsem vlastnik tak to v naslednem rizeni zamitl,pote jsem podal vylucovaci zalobu,ale dovedel se ze uz nektere veci obsazene ve vylucovaci zalobe prodal,otazka zni,zdali mam narok na nejakou kompenzaci pokud soud rozhodne o navraceni veci ktera uz byla prodana.
Vloženo: 29. října 2016, 20:08 hod.
Odpověď na dotaz: Jestliže jste postupoval podle zákona a zachoval všechny lhůta k podání. Na kompenzaci máte jistě právo jako náhrady škody, dokonce bych požadoval navrácení věcí. Podejte stížnost na exekutora na exekutorskou komoru, informujte soud, který případ řeší, vůbec bych neváhal podat trestní oznámení na exekutora.
Prodej věcí zabavených při mobiliární (osobní) exekuci upravuje § 68 v odstavci 4 exekučního řádu a to vyškrtnutí věcí ze soupisu:
(4) Žalobu na vyloučení věci podle § 267 o.s.ř. může navrhovatel podat u exekučního soudu do 30 dnů od doručení rozhodnutí exekutora, kterým nevyhověl, byť jen zčásti, jeho včas podanému návrhu na vyškrtnutí věci ze soupisu. O tom musí být navrhovatel exekutorem poučen. Od podání návrhu na vyškrtnutí věcí ze soupisu do uplynutí lhůty podle věty první a po dobu řízení o žalobě nelze sepsané movité věci prodat.
Odpovězeno: 6. listopadu 2016, 08:40 hod.

|