Internetová poradna » Exekuce, Insolvence

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20160506
Sekce dotazů: Exekuce, Insolvence
Předmět dotazu (nadpis): Zveřejněním v insolvenčním rejstříku, musím ještě splácet?
Text dotazu: Jak to je, když už je přítelkyně zapsána v insolvenčním rejstříku, zda účinky s tím spojené jsou i ty, že když k nám ted dojedou exekutoři že chtějí splátku na kterou se domluvili dříve zda jim můžem říct že už jim nic nedáme?
Vloženo: 29. října 2016, 20:12 hod.
Odpověď na dotaz: Exekutorovi již nic neplaťte ani nikomu jinému. Podle ust. § 109 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona se zahájením insolvenčního řízení spojen i takový účinek, že výkon rozhodnutí či exekuci, která by postihovala majetek ve vlastnictví dlužníka, jakož i jiný majetek, který náleží do majetkové podstaty, lze nařídit nebo zahájit, nelze jej však provést.
Odpovězeno: 31. října 2016, 11:37 hod.

|