Internetová poradna » Rodina, Exekuce, Reality - nemovitosti

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150046
Sekce dotazů: Rodina, Exekuce, Reality - nemovitosti
Předmět dotazu (nadpis): část nemovitosti v exekuci
Text dotazu: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na prodej nemovitosti když je na ni uvalena exekuce. Nemovitost má ve vlastnictví moje matka a my 4 sourozenci každý jednu desetinu.Bohužel ale bratr má na svoji desetinu několik exekucí.Dá se tato nemovitost i pod cenou odkoupit?Děkuji za odpověd´
Vloženo: 5. února 2015, 21:19 hod.
Odpověď na dotaz: Ohledně možnosti přistoupit k prodeji nemovitostí, z nichž část je zatížena exekucemi, že takový prodej je minimálně značně ztížen, nicméně v omezených případech je možný, a to zejména v okamžiku, kdy z výtěžku prodeje by bylo možno uhradit dluhy, k nimž se exekuce vztahuje.
Obecně sice platí, že dlužník není oprávněn nakládat se zatíženým majetkem v exekuci, ale samozřejmě v případě, kdy při jeho zpeněžení je možno dosáhnout uspokojení pohledávek, jsou exekutoři ochotni ke spolupráci, avšak většinou za podmínky, že dojde k úhradě dluhu před umožněním prodeje, to bohužel předpokládá, že kupující uhradí cenu před samotným převedením vlastnického práva, tedy nejlépe na základě smlouvy o smlouvě budoucí kupní.
Pokud byste takového kupujícího dokázali najít, doporučujeme obrátit se pro přípravu dokumentů na právníka, např. advokáta, neboť se jedná již o složitější problematiku.
Současně doporučujeme jednat o celé věci s exekutorem, který vede exekuce na Vašeho bratra.
Odpovězeno: 6. února 2015, 23:06 hod.

|