Internetová poradna » Insolvence, Práce

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150711
Sekce dotazů: Insolvence, Práce
Předmět dotazu (nadpis): Jsem v insolvenci, pokud u stejného zaměstnavatele podepíši DPČ, zda i zde mi budou strhávány platby.
Text dotazu: Jsem v Insolvenci a mám pracovní smlouvu u jednoho zaměstnavatele, ale zde jsou mi strhávány částky z patu. Chci se zeptat: Pokud u stejného zaměstnavatele podepíši DOHODU O PRACOVNÍ ČINNOSTI, zda i zde mi budou strhávány platby.
Vloženo: 18. října 2015, 10:08 hod.
Odpověď na dotaz: Oddlužení fyzických osob je specifický institut umožňující předluženým osobám častokrát v beznadějné situaci dostat druhou šanci. Oddlužení povoluje insolvenční soud za předpokladu splnění zákonem předpokládaných podmínek. Jde mimo jiné o úhradu alespoň 30% přihlášených pohledávek v horizontu 5 let. Samozřejmě, že vám bude strhávána částka i z dohody o pracovní činnosti. Jestliže změníte pracovní poměr u stejného zaměstnavatele na nižší měsíční výplatu, může tento úkon zpochybnit věřitel, protože se bude asi oprávněně domnívat, že sledujete nepoctivý záměr v oddlužení a může navrhnout zrušení oddlužení a žádat, aby na vás byl prohlášený konkurz. Již z vašeho dotazu je to zřejmé.
www.pravnidotazy.eu
www.goldenreality.eu
Odpovězeno: 22. října 2015, 08:46 hod.

|