Internetová poradna » Výživné (alimenty)

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150763
Sekce dotazů: Výživné (alimenty)
Předmět dotazu (nadpis): Dlužím výživné, matka chce na mě podat tr. ozn., proto posílám o tisícovku na víc je to v poho?
Text dotazu: ..zili jsme se zenou a synem spolecne v ceske lipe.. ted jsme v rozvodovem rizeni, syna dostala do pece zena, s tim, ze ja budu mit syna u sebe ut, st, kazdy tyden a pa, so, ne, kazdy druhy tyden.. alimenty mesicne 2.300,-...hned po vyneseni rozsudku se vsak zena odstehovala do slavkova a mi zustaly oci pro plac..pisu ale proto ze jsem nemel dost penez a nervy v coudu tak jsem ty alimenty trochu zanedbaval...ted uz platim normalne vzdy vcas ale jeste zene dluzim asi 15 tis. a ta me zacala tahat po policajtech a vyhrozuje ze pujdu sedet...bude stacit kdyz ji kazdy mesic k vyzivnemu pridam 1.000,- kc? takze ji poslu vzdy 3.300,-...je to v pohode prosimvas?
Vloženo: 13. listopadu 2015, 11:16 hod.
Odpověď na dotaz: V podstatě to v pořádku není. Nejlépe by bylo se s matkou nezl. dohodnout písemně o této skutečnosti, tedy o splátkách o dlužném výživném. Matka je podle zákona povinna se důrazně zajímat o výživné na děti, je možné že již podala trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy v případě, že dochází k neplacení výživného po dobu delší jak čtyř po sobě jdoucích měsíců, ale samozřejmě, že i v situaci, pokud je výše výživného svévolně snížena povinným (tedy vámi), bez ohledu na to, že na první pohled není dodržena čtyřměsíční prodleva. Také by mohla zároveň daný dluh na výživném vymáhat exekučně s tím, že exekutor může vám pozastavit řidičské oprávnění, prodejem movitých věcí či exekuce odepsáním z účtu.
www.pravnidotazy.eu
www.goldenreality.eu
Odpovězeno: 18. listopadu 2015, 11:00 hod.

|