Internetová poradna » Výživné (alimenty)

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150782
Sekce dotazů: Výživné (alimenty)
Předmět dotazu (nadpis): Jaký bych měl nárok na svěření dětí do péče, podotýkám že mám trvalý příjem a platím celý chod domácnosti.
Text dotazu: Manželka podala žádost o rozvod(já jsem si našel jinou přítelkyni), teď mi neústále vyhrožuje žese budu divit co semnou udělá(všechno zní řeší její rodiče), odhlásila se z úřadu práce a nahlási na zdravotní pojišťovnu z důvodu péče o děti(obě děti chodí do školy a školky a nemarodí)můj názor je takový žesi nechce hledat změstnání. Jaký bych měl nárok na svěření dětí do péče, podotýkám že mám trvalý příjem a platím celý chod domácnosti.
Vloženo: 22. listopadu 2015, 09:36 hod.
Odpověď na dotaz: Vůbec nepodléhejte výhružkám či vydírání manželky. Podejte si návrh na svěření do péče nebo do střídavé péče, o tomto rozhodne soud, nejde nikdy jeho rozhodnutí předjímat. Ale až tak, že máte trvalý pracovní poměr a manželka ne, není až tak rozhodující, soudy rozhodují v zájmu a také věku dětí a ne rodičů. Manželčiny výhružky si pokud možno zdokumentujte jako argument proti ní. Pokud jde o společný majetek, tedy majetek ve společném jmění manželů, tak tam opět nehrozí, že vám manželka popřípadě nic nedá a vše si ponechá. Pokud nevyřešíte vypořádání společného jmění manželů dohodou, vypořádá společné jmění manželů soud, nebo se po třech letech vypořádá ze zákona. Doporučuji však kvůli rychlejšímu řešení požádat o vypořádání soud, který čistý majetek ve společném jmění manželů v zásadě vypořádá tak, že každému z manželů určí polovinu majetku, případně vyplacení druhého manžela polovinou hodnoty tohoto majetku.
www.pravnidotazy.eu
www.goldenreality.eu
Odpovězeno: 25. listopadu 2015, 10:00 hod.

|