Internetová poradna » Reality - nemovitosti

Jméno a příjmení:
ID dotazu: 20150825
Sekce dotazů: Reality - nemovitosti
Předmět dotazu (nadpis): Manžel chce doplatek k vyrovnání jinak se neodstěhuje.
Text dotazu: Jsem již jeden rok rozvedena. Hned po rozvodu jsem si nechala vypracovat u právníka porozvodové vyrovnání. Předem jsem se zeptala býváleho manžela co si chce nechat a vše jsem tam uvedla. V manželství mi mí rodiče darovali rodinný dům který je napsán pouze na mě. Doložila jsem veškeré účty kolik jsme do domečku investovali. Vše bylo vypočítáno a polovinu z částky investice dostal vyplaceno. Vůbec s tímto nesouhlasí a chce další peníze prý za navýšení ceny domku za to co tam udělal. Toto mu radí jeho právník. Navíc se nechce odstěhovat a využívá jedno patro domku , celou garáž kterou odmítá vyklidit a ve které provádí opravy motorek svým kamarádům .Tvrdí že zde může bydlet jak dlouho chce. Z mé strany mu byl nabídnut byt , ale ten odmítl a řekl že do bytu nikdy bydlet nepůjde.Sice nějakou částku mi dává na poplatky ale jinak zde vůbec neuklízí a tvrdí že je to má povinost. Dětem to taky už strašně vadí ale maji z něj strach. Nevím jestli bych mohla po něm požadovat ještě nájem za bydlení a garáž. Ale jak docílit toho aby se odstěhoval.
Vloženo: 11. prosince 2015, 19:48 hod.
Odpověď na dotaz: Zvolte ráznější postup. V opačném případě se může stát, že se bývalého manžela nezbavíte nikdy.
Předně, bývalý manžel nemá sám o sobě nárok ve Vašem domě bydlet. Pokud mu nařídíte vyklizení domu a stanovíte mu termín, musí ho respektovat. V opačném případě se můžete vystěhování a vyklizení Vašeho domu domáhat i soudně, kdy Vám bude muset uhradit veškeré náklady spojené s právním zastoupením apod.
Radím proto co nejrychleji zvolit tvrdý postup a začít vše realizovat, i tak může vše trvat určitou dobu, tak ať se to zbytečně nezdržuje.
Odpovězeno: 15. prosince 2015, 17:37 hod.

|